Lista aktualności Lista aktualności

Zakończylismy sezon rowerowy.

Rowerem przez wągrowieckie lasy.

W minioną sobotę pojechalismy na ostatni w tym roku, organizowany przez Nadlesnictwo Durowo, rajd rowerowy. Na trasie rajdu przewodziła tematyka odnowienia dębów. Odwiedziliśmy rezerwat "Dębina", gdzie podziwialiśmy piękne, monumentalne, prawie 300 - letnie dęby i przywitaliśmy się z "Korfantym" - najpiękniejszym dębem w okolicach Wągrowca. Kolejnym etapem naszej wycieczki był Wyłączony Drzewostan Nasienny dębu szypułkowego - miejsce z którego zbieramy nasiona aby wyprodukować sadzonki tego gatunku. Następnie pięknymi, jesiennymi lasami naszego nadleśnictwa udaliśmy się na powierzchnię, na której dąb odnowił się naturalnie - z samosiewu, a także w miejsce gdzie został posadzony przez człowieka (odnowienie sztuczne, dominujące w naszym nadleśnictwie). Całość zakończyliśmy wspólnym posiłkiem  i loterią fantową w Ośrodku Edukacji Leśnej.

Tego dnia miało miejsce też podsumowanie naszych letnich  konkursów: fotograficznego "Las w moim obiektywie 2017 - pory roku" pod hasłem "Letni odpoczynek" oraz bardzo wymagającego konkursu na zielnik, który dedykowany był do uczniów szkół podstawowych.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom rajdu i konkursów za udział w naszych inicjatywach oraz przemiłe towarzystwo tego dnia.